Изпрати стари снимки от Видин и областта

Видабаскет допусна загуба у дома

Новини - Спортни новини

Видабаскет
допусна загуба у дома от отбора на Евроинс черно море в поредния кръг от мъжката „А” група. Варненци надиграха видинските баскетболисти с 85-78 и изпревариха отбора на клуба в подреждането, като имат една победа в повече. Видабаскет има актив от 7 победи и 8 загуби, докато Черно море 8-7.
В отсъствието на Юлий Арабаджийски варненци имаха предимство в подкошието, което им позволи да натрупат добър аванс. Гостите се откъснаха с двуцифрена разлика през втората част, а в третата поведоха с 21 точки. Момчетата на Николай Колев обаче не се отказаха, със себераздаване и подкрепата на публиката дори свалиха изоставането си до 5 точки малко преди края. Нямаше време, а сили за пълен обрат. Във финалните минути гостите удържаха на напъна и заслужено взеха победата. Като цяло те надиграха видинчани в борбата в подкошието, а и показаха точен мерник от далечно разстояние вкарвайки цели 10 тройки.
Николай Стоянов бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а със 17 и 7 асистенции приключи Станислав Цонков.
За домакините 27 точки отбеляза капитанът Юлиян Колев. С дабъл дабъл от 26 точки и 11 асистенции се отчете Бойко Пангаров. Ветеранът Александър Михайлов направи силен мач и също записа дабъл дабъл от 14 точки и 12 борби. Тодор Колев добави 9. Добро включване направиха юношите Георги Асенов и Амар Тахирович. За Видабаскет срещата пропуснаха Юлий Арабаджийски и Емил Емилов.
Следващата седмица Видабаскет гостува на Чавдар в Троян. Мачът е на 11 март от 18.00 часа.