Изпрати стари снимки от Видин и областта

В „Бдин” ще играят само класни футболисти

Новини - Спортни новини

В „Бдин” ще играят само класни футболисти♦ След третата контролна среща с „Ботев” – Криводол (1:2 за гостите) първите освободени футболисти от новите попълнения
♦ Срещите с „Ботев” – Враца и Монтана – тест за възможностите на „Бдин” преди началото на втория сезон от първенството на Се-верозапада
Три седмици след началото на подготовката на „Бдин” за пролетния сезон, много от въпросителните, свързани със селекцията и новите попадения, започнаха да отпадат. Старши треньорът на отбора Альоша Андонов оформя своите впечатления за качествата на кандидатите за титуляри в „Бдин” както по време на тренировъчните занимания, така и по време на проведените контролни срещи с двата втородивизионни отбора „Чавдар” – Бяла Слатина и „Ботев” – Криводол, в които влязоха в игра и много от новодошлите в „Бдин” – а те не са малко, повече от 10 футболисти. В първата контрола, играна в Бърдарски геран, „Бдин” загуби от „Чавдар” с 1:0, след това на игрището в Краводер победи „Ботев” от Криводол с 3:2. Драматично премина и срещата реванш на стадион „Бенковски”, в която футболистите от криводол взеха реванш като победиха с 1:2. Отново ще повторим, че в тези контролни срещи не най-важното е крайният резултат, побе- дата, а внимателното наблюдение на всеки един футболист – особено от новите попълнения, за да може да се вземе решение кой ще продължи да играе през пролетния дял от първенството на Северозападната „В” група. Защото в крайна сметка никой няма да картотекира 30 футболисти, някои от които без доказани качества. Тежкият терен на тренировъчното игрище доведе до решението контролата с Криводол да се играе на официалния терен на стадиона – това криеше известни рискове за тревното покритие, но се посреща със задоволство от близо 300 привърженици на „Бдин”, които изгледаха срещата от главната трибуна, дакото при варианта за двубой на тренировъчния терен трябваше да стоят прави повече от 105 минути. През първото полувреме треньорът Андонов се довери на повечето от най-добрите футболисти в състава – в игра видяхме вратаря Ивчев, Цолов, Станчев, Иванов, Соколов, Миков, Цветков, Михалов, Боянов, Николай Борисов, Тодоров. В хода на играта на терена влязоха и Куатра Мамаду, Борислав Борисов, Златков, Ченешков, Дан Валентин, Зоран Цветкович, Кръстев, Бегогов. Футболисти почти за два отбора. Това е контрола, затова не трябва да се драматизира загубата на „Бдин”. През първото полувреме отново прояви реализаторските си качества Николай Борисов, който отбеляза ефектен гол в 43-а минута. Синът на футболната легенда на „Бдин” Тошко Борисов – със 130 гола най-добър реализатор за всички времена в „Б” група – уверено върви по пътя на баща си. Направените смени, по- вечето след почивката, се отразиха на силите на терена и гостите чрез Ангел Петров в 70-а минута и Николай Ставрев в 75-а минута взеха реванш за загубата в Криводол и отпътуваха от Видин като победители в двубоя. Първото полувреме показахме нашите възможности – сподели след края на срещата старши треньорът Альоша Андонов, – след почивката бе напълно естествено направените смени да намалят боеспособността на „Бдин” и доведоха до победата на гостите. Можем да дадем висока оценка на видинската съдийска тройка Людмил Любенов, Милен Миков и Краси Георгиев, която ръководеше много обективно, без пристрастие към домакините, което е особено важно във всяка контролна среща, за да се добие истинска представа за моментните възможности на отбора. Преди гостуването на „Ботев” – Враца, което бе важна проверка за моментната форма на бдинци бяха освободени и първите кандидати за титуляри в „Бдин”. Според показаното по време на тренировките и контролните срещи, са освободени вратарят Венцислав Кръстев, защитникът Вангел Бегогов и румънецът Дан Валентин. В хода на подготовката и контролните срещи сигурно и други кандидати за „Бдин” ще си отпътуват от Видин. Контролата с „Ботев” – Враца, изиграна вчера, 9 февруари,завърши 2:0 за “Бдин”. Голове на Детелин Ченешков, дошъл от “Ботев” - Враца, и на Цветомир Тодоров, дошъл от “Миньор” - Пирин. След двубоя във Враца с интерес се очаква и гостуването на лидера в Западната „Б” група във Видин. Първодивизионният отбор на Монтана е на зимно-подготвителен лагер в Анталия. След завръщането му ще продължат разговорите поне за едно гостуване в Монтана. Засега програмата на Зоналния съвет на БФС – Велико Търново няма промени. Пролетната футболна премиера е на 6 март – гостуване в Трявна (през есента чиста победа на стадион „Бенковски” с 3:0), след това ще ни гостува „Балкан” – Белоградчик – едно интересно областно дерби, завършило през есента с победа на футболистите от Града на скалите с 1:0.
Вестник НИЕ - четвъртък - неделя  10 - 13 февруари 2011 г.  бр. 11 (2548)   год. XXII