Изпрати стари снимки от Видин и областта

Първа загуба у дома за „Видабаскет

Новини - Спортни новини

„Видабаскет”  загуби у дома от отбора на „Спартак МВР”- София  с 72-96 в поредния кръг от сезона в мъжката” А” група. За видинчани това бе трето поражение, като те имат и една победа.
Разликата в полза на Спартак МВР стана двуцифрена за първи път в средата на първата част, а в края и бе намалена на 7 точки. Много силни втори 10 минути, белязани от серия от 21-1, дадоха комфортен аванс на гостите на почивката при 47-23. Разликата се запази над 20 точки през почти цялото второто полувреме и така логично се стигна до победата на Спартак.
„Полицаите” бяха по-силни под коша, където овладяха 12 борби и вкараха 20 точки повече от съперника си. Видабаскет имаше по-добър процент от тройката, но това не спаси отборът, който имаше едва 12/22 опита от наказателната линия и не успя да се възползва от многото нарушения срещу него.
Ивайло Вучков изигра силен мач, записвайки 20 точки, 9 борби и 5 асистенции за успеха на отбора си. Иван Ценов добави 15 плюс 7 борби, а с 13 точки завърши капитанът Асен Саралийски.
За Видабаскет най-резултатни с по 22 точки бяха Теодор Киров (7 асистенции, 6 борби) и Тодор Колев. 19 пък вкара Мартин Вутов.
В следващия кръг Видабаскет гостува на Икономически университет -  Варна.