Изпрати стари снимки от Видин и областта

„Бдин” Видин победи с 1:0 „Локомотив” Дряново

Новини - Спортни новини

„Бдин” Видин  победи с 1:0 „Локомотив”  Дряново...Срещата бе прекратена при този резултат в 56 минута след побой от страна на играчите на „Локомотив” над съдийте...

Играещият помощник треньор на „Бдин” Зоран Цветкович отбеляза победния гол за Бдинци в 56 минута... но след окло 6-7 минути протест, ритане и удари върху съдийте от страна на играчи и треньорски щаб на гостите мача бе прекратен. След нулево първо полувреме в което гостите се бранеха с 10 играчи в защита, в началото на втората част бе ясно, какво ще се случи – по стойностния отбор на „Бдин” ще вземе мача. Още в 47 минута Боби Борисов стреля от близо, но вратарят спаси. Добро положение пропиля и Петър Трифонов. Стигна се и до 56 минута, когато след ъглов удар топката бе отбита от защитниците на гостите и попадна на около 40 метра в Зоран Цветкович.
Ветерана нанесе страховит шут централно срещу вртата, а топката тупна коварно пред вратаря на гостите Здравко Тодоров – той се опита да я хване, но тя му се изплъзна и премина голлинията, след което той я улови. Страничния съдия Галин Георгиев подаде сигнал за гол, като същевременно и главният посочи центъра – 1 на 0. И докато Бдинци се радваха, осфирепелите играчи на Дряново се нахвърлиха върху страничния съдия. От резервната скамейка скочиха и треньорите им и вместо да връзумят учудващо подивелите си играчи, започнаха и те да дърпат и бутат съдията. Намеси се и главният съдия Детелин Перников, и другият  помощник Стефан Пецанов, и четвъртия съдия Асен Крумов... Дори и длегата  Тошко Ставров..., но играчи и треньори на гостите продължаваха да блъскат и удрят съдийте... Главният съдия Перников регира светкавично и показа жилти картони на Свилен Василев и Мартин Кръстев, но вторият се добра до страничния рефер и го наплю и главният съдия му показа директен червен картон.
Това буквално подлуди гостите и те започнаха отново да малтретират съдийската бригада. Дори намесата на полицията не стресна играчите и ръководството на „Локомотив” Дряново. След тези 6-7 минути на проява на пълна диващина, главният съдия свири край на мача. „Бдин” Видин се поздрави с победа, която вероятноще е 4-0, след заседанието на комисията, която освен редовният гол на Цветкович ще присъди и още 3 служебни. Учудващо остава пясното поведение на гостите, които в класирането са на последното място с едва 6 точки и са сигурни изпадащи без шанс да се спасят и имат  голов баланс достоен за виц 3-62! Но връзката е ясна.... Чисто футболно „Бдин” започна мача в следния съсътав: Станислав Антонов, Ангел Цолов, Ивайло Иванов, Петър Трифонов, Зоран Цветкович, Калоян Цветков, Драгомир Иванов, Куатара Мамаду, Цветомир Тодоров, Детелин Ченешков, Борислав Борисов.
В следващият кръг на 17 април „Бдин” гостува на „Гигант” Белене.