Изпрати стари снимки от Видин и областта

Бдин отнесе Ботев Козлодуй с 2 на 1

Новини - Спортни новини

Ботев Козлодуй - Бдин ВидинБдин (Видин)  спечели супер дербито на Северозападната "В" група.  Тимът на Альоша Андонов се наложи с 2:1 като гост на Ботев (Козлодуй) и поведе във временното класиране. Видинчани тотално надиграха отбора от Козлодуй в един много интересен и хубав мач. Тимът на гостите се поздрави с успеха след попадения в последните 15 минути на срещата. Двубоят се игра пред 1200 зрители на стадиона в Козлодуй, сред които и сериозна агитка от Видин. В 32-ата минута Николай Ганчев откри резултата в полза на домакините. Той се разписа след удар от далеч, при който топката бе избита и попадна в Ганчев, който със силен удар в горния десен ъгъл откри резултата. Редовен гол за Бдин бе отменен  в 61 минута - само страничния съдия видя засада при гола на Боби Борисов. Главният посочи центъра, но след  конултация с помощника си отмени гола. Това не спря Бдинци и те продължиха да доминират с играта си над домакините и закономерното се случи. Видинчани показаха воля и стигнаха до пълен обрат. В 76-ата минута Цецко Тодоров изравни след самостоятелна акция. При радоста си пред феновете от Видин поряза ръката си на оградата направена по непонятни причини с шипове отгоре и бе заменен. В 83-ата минута Боби Борисов вкара втори гол за Бдин след пас на Драго Иванов и хвърли гостуващата агитка в екстаз. До края видинчани изпуснаха да отбележат  поне още 2-3 попадения във врата на обърканите домакини. Неприятен момент в срещата направиха местните фенове, които замеряха с пълни бутилки с вода гостуващата агитка от Видин, а полицията се правеше че не вижда. Охраната от РДВР-Видин  си свърши обаче професионално работата и не позволи на самозабравилите и  безпомощни местни фенове даа предизвикат инциденти.  Преди мача  кметовете на Видин и на Козлодуй, адашите Румен Видов и  Румен Маноев си стиснаха приятелски ръцете и си пожелаха по-добрия отбор да победи и това се случи – Бдин Видин победи.. "Победи футболът. Надиграхме съперника и заслужено се поздравихме с успеха"-коментираха от  щаба на Бдин. След мача феновете дочкаха Бдинци на стадион Беновски във Видин и им направиха достойно посрещане – Бдин е Номер 1 ! С победата Бдин има 46 точки. Козлодуйци остават с 45. За  Бдин играха -  Станислав Антонов /невероятен/, Марян Станчев /перфектен и плюс- и още плюс /,  Ивайло Иванов /Иво – благодарим ти за професионализма – Батееее /,  Калоян Цветков /Къроооооо- Кърооооо-Оле-Оле/,  Цветомир Тодоров  /Цецко – Златен сииииии ни – златеееен –можеш много/, Петър Трифонов  /Пепи -    Лайфа май ... не виде топка - Старашно игра бе  момче – браво-ти гу уби тоя/,   Детелин Ченешков - Детелине – късмет си ни – Голяма битка направи – голееема. Даниел Михалов – Нямам думи – маааалко не достигна мамка му – да вкараш де/  , Ангеле – Разве знамето – Браво на нашто момче - Браво. Бобииии Борисов – Боооби   Борисов – Бобче – нали на тая врата вкарваш – ти си знаеш. Жесток Боби – чист гол ни откраднаха. Ииииии Иван Иванов – Ванееее – Браво Ванеее – бори се днеска мъжки – браво. А Драгоооо Иванов – човекът на головоят пас – железееееен – Аплодисменти и за Боби Боянов и за Голеееемия Зорааааан Цветкович.Бдинциииии-Видинлиииии.