Изпрати стари снимки от Видин и областта

„Да създаваме ЗАЕДНО европейски проекти“ във Видин

Новини - Областен информационен център

(ОИЦ) – Видин проведе четвъртата си среща с ученици
Вчера екипът на Областен информационен център (ОИЦ) – Видин проведе четвъртата си среща с ученици, посветена на конкурса за младежки проект под мотото „Да създаваме ЗАЕДНО европейски проекти“. Националният конкурс е първата за този програмен период инициатива на мрежата от 28 информационни центъра за популяризиране на Кохезионната политика на Европейския съюз в България. Кампанията е насочена към младите хора, които са в началото на своя житейски и професионален път - ученици, студенти или безработни младежи във възрастовата група от 17 до 21 години. Основното изискване към тях е да подготвят проектно предложение по една от седемте оперативни програми (2014-2020 г.).

Пред ученици от видинските общообразователни и професионални училища експертът „Информационно обслужване и услуги“ Яна Гъркова представи регламента на конкурса и седемте оперативни програми (2014-2020 г.), по една от които младите хора трябва да разработят своето проектно предложение. То трябва да цели подобряването на качеството на живот в областта и да е съобразено с целите на програмата и инвестиционните приоритети.
(ОИЦ) – Видин проведе четвъртата си среща с ученици
Управителят на ОИЦ-Видин Мариела Савкова запозна учениците с формуляра на проектното предложение, както и с „триъгълника на проекта“. Тя акцентира на особената важност на оперативните програми, благодарение на които се променят всички сфери на живота – от инфраструктурата (напр. „водният цикъл на Видин“) до „меките“ проекти, насочени също към положително решаване на конкретен проблем на местната общност. Савкова посочи още, че изграждането на проектна култура у младите хора неслучайно е приоритет в работата на областния информационен център, защото ги прави конкурентни и предопределя успеха им в живота.

На 16.04.2014 г., сряда, от 12:30 до 13:45 ч., в учителската стая на Професионална гимназия по икономика - Димово екипът на ОИЦ-Видин ще проведе среща, посветена на новата европейска политика за наука и образование за интелигентен растеж и възможностите за финансиране на младежки инициативи.

Срещата е открита за всички заинтересовани граждани.

Екипът на ОИЦ-Видин ще продължи информационната кампания за конкурса за младежки проект до 24.04.2014 г. Предстоят срещи в училищата в Ружинци и Димово, както и с безработни младежи.

Добави във

Submit to Delicious Submit to Digg Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Stumbleupon Submit to Technorati Submit to Twitter Submit to LinkedIn
Pin it


Радио Гама
Pin it

Дарение

Подкрепа за сайта
Paypal

Исторически календар

Знаете ли, че ....

Емайл за Новини

Име:
Email:

Коментари

Казанлък :: Студентски град :: Варна Online :: kazanlak.com :: резерват северозапад :: снимки и картинки ::targovishte.com :: Обувки Мегияс :: Психолог онлайн :: Take.bg :: Новини Бургас :: Спортни новини от Плевен
Vidin-online.com благодари на :
Краси Каменов, Тодор Цеков, Десислава Димитрова, Радио Фокус, Радио Гама, Ина Тонина, Вестник НИЕ, Вестник Видин